Az irodalom több mint művészet – a kimondott és leírt szavak képesek formálni a gondolatainkat, alakítani a világunkat, és reményt adni akkor is, amikor úgy tűnik, minden elveszett. A hithez hasonlóan az irodalom is képes felemelni, megérinteni a lelkünket és irányt mutatni az életünk útvesztőiben.
A 2025-ös év a remény éve, és ebben a szellemben rendezzük meg második alkalommal a Radnóti Miklós Vers- és Prózamondó Versenyt a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán. Célunk, hogy az irodalmon keresztül rávilágítsunk arra, hogy a remény ott van a mindennapjainkban – a versek sorai között, a kimondott szavakban és a közösségi élményekben.
Miért éppen a remény?
A magyar irodalom számos alkotója foglalkozott a remény témájával – sokan úgy, hogy közben nehézségekkel és szenvedésekkel kellett szembenézniük. Radnóti Miklós verseiben az emberi lélek kitartása, Pilinszky János műveiben a csendes hit, Reményik Sándor soraiban pedig az isteni gondviselés üzenete jelenik meg. A remény nem illúzió, hanem erőforrás – ahogy a kereszténység is tanítja: „A hit, a remény és a szeretet; e három. De legnagyobb közöttük a szeretet” (1Kor 13,13).
Kik jelentkezhetnek?
A versenyre középiskolások és felnőttek egyaránt nevezhetnek, akik szeretnék a magyar irodalom szépségét és mélységét tolmácsolni.
Mit kell előadni?
Egy verset vagy prózai művet, amely a remény témáját járja körül
Egy szabadon választott verset vagy prózai művet
Fontos dátumok:
Nevezési határidő: 2025. április 11.
Verseny időpontja: 2025. április 30. (szerda) 14:00 – Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola
Ha hiszel a kimondott szó erejében, ha szeretnéd megmutatni, hogyan ragyoghat fel a remény a versek és prózai alkotások sorai között, akkor várunk szeretettel ezen az értékteremtő versenyen!
Jelentkezés és további információ: hallgato.pphf@gmail.com
Adj hangot a reménynek!