- február 18-án került sor a Bibliai Hermeneutika, avagy a bibliai szövegértelmezés című kötet bemutatójával egybekötött előadásra a zsidó és a keresztény bibliamagyarázatról
A Pécsen működő Teológiai Munkabizottság rendezvényeként – az MTA PAB II. Szakbizottságának keretében – került sor a Bibliai Hermeneutika, avagy a bibliai szövegértelmezés című kötet bemutatójával egybekötött előadásra, melyet a kötet szerzője, Mons. Dr. Benyik György, a Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia igazgatója, a Gál Ferenc Egyetem docense tartott.


A program első felében Benyik György a Rasi és Nicola de Lyra, a zsidó és a keresztény magyarázat egymásra találása című előadása bevezette a hallgatókat a bibliai hermeneutika történetébe két francia középkori szerző, Rasi (Salamon ben Jichák, 1040-1105), Biblia- és Talmudtudós és Nicola de Lyra (1270-1349) ferences szerzetes, exegéta és apologéta munkássága segítségével. A két szerző műveinek és munkásságának sajátossága, hogy egy új bibliai hermeneutikát (szövegértelmezést) alkalmaztak, mely az addig ismert allegorikus szövegértelmezés technikájától eltérve egy teljesen új megközelítést kínáltak a Biblia magyarázatához, éspedig a szó szerinti értelmezést, lerakva ezáltal a ma is tudomány exegézis alapjait. Mindkét szerző nevéhez számtalan munka kötődik, melyek közül a héber nyelvű bibliai szövegekre épülő magyarázatok kaptak hangsúlyt az előadás során.

Ezt követően a Bibliai hermeneutika, avagy a bibliai szövegértelmezés című tanulmánykötet bemutatójára került sor, melyben a kötet szerkesztőjével, Benyik Györggyel beszélgetett az intézmény két oktatója, Lukács Ottilia és Csonta István. A beszélgetés kitért a Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia (SZNBK) történetére, céljaira és különleges szerepére a magyar teológián belül.


Az eseményt egy zenei előadás tette különlegesen széppé, melyben Antonín Dvořák: Biblické písně (Bibliai dalok) (Op. 99.) gyűjteménynek darabjából (No. 4.; No. 6.) hallgathattak meg részleteket a jelenlevők. Az előadáson közreműködött az Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola oktatója, Somodi Imre (bariton) és a Főiskola XXIII. János Szakkollégiumának hallgatója, Weisz Máté (zongora).

